Eyüp Belediyesi Genç Akademi

Şehir ve Medeniyet Okulu Katılımcı Listesi Belirlendi!

Eyüp Belediyesi Genç Akademi tarafından BİRSAM Akademi'nin desteği ve Eyüp Belediyesi bünyesinde Tarihi Alan Yönetimi Merkezi ESTAM'ın katkılarıyla gerçekleşecek olan Şehir ve Medeniyet Okulu'nun 2 aşamalı başvuru süreci tamamlanarak değerlendirme kurulunca programa katılacak olan kişiler belirlendi.

Adaylar öncelikle internet üzerinden doldurdukları formlarından sonra Genç Akademi'de mülakata davet edildiler ve programın ayrıntıları, hedefleri, adayların beklentileri konusunda görüşmeler gerçekleştirildi. İstanbul'un genelinde Üniversite ve ilgili kuruluş ve enstitülerin yanında sosyal medya üzerinden gerçekleşen reklamlarla büyük bir ön başvurunun alındığı programın sınırlı kontenjanı ve yoğun temposundan dolayı mülakat jürisince beklenen şartları sağlayabilecek, zaman sorunu yaşamayacak, çeşitli etkinliklere katılabilecek ve yerel yönetimler üzerinde kendisini geliştirmek isteyenler değerlendirmede öncelikli olarak tercih edildi. 

 
Adayların özellikle yerel yönetimler üzerine çeşitli ihtisas ve disiplinlerde yetkin konumda olmaları, ilgili bölümlerin lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde eğitimlerini gerçekleştirebilmiş olmaları katılımcıların genel ortalamasını yükseltirken bu minvalde Şehir ve Medeniyet Okulu'nun atölyelerinde verimli etkinliklerin gerçekleştirilmesi bekleniyor. 
 
4 farklı atölyeden oluşan Şehir ve Medeniyet Okulu aynı zamanda çeşitli seminer etkinliklerine de ev sahipliği yapacak. Okuma, araştırma, seminerler ve çeşitli sosyal etkinliklerin bulunacak programda atölye çalışmalarına katılamayacak olanların haftalık seminer etkinliklerine katılmaları sağlanacakken dönem içerisinde çeşitli konferans, toplantı ve gezilerin de hayata geçirilmesi planlanıyor. 
 
Eyüp Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve üniversiteli öğrencilere disiplinel desteğin sağlanacağı Eyüp Belediyesi Genç Akademi tarafından organize edilmek ile birlikte BİRSAM Akademi'nin stratejik geliştirme ve uygulaması, ESTAM'ın tecrübe paylaşımı ve EYSAM (Eyüp Sultan Araştırmalar Merkezi)'ın saha araştırmaları desteği ile zenginleşecek olan Şehir ve Medeniyet Okulu Kasım 2016'dan itibaren 2017 Haziran'a kadar sürecek. 
 
Şehir ve Medeniyet Okulu'nun atölye ve seminer programına katılmaya hak kazanan kişilerin listesi aşağıda belirtildiği gibidir. 
 
       
     Şehir Planlama Atölyesi:
 
 

     Burcu Özbek İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir Ve Bölge Planlama

     Dicle Öztürk Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği

     Havvanur Taşkın Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık

     Işın Ünlü  Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği

     Meliha Özgül  İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir Ve Bölge Planlama

     Melis Tarhan  Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği

     Merve Kara  İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir Ve Bölge Planlama

     Rabia Temiz Yıldız Teknik Üniversitesi Şehir Ve Bölge Planlama

     Seher Şefik  İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı

     Şaban Kuzu  İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği

     Timuçin Günaydın  İstanbul Üniversitesi Orman Mühendisliği

     Zehranur Şerbetçi  İstanbul Üniversitesi Coğrafya

     Zehra Tuğba Güzel İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı

 
 
      Kentsel Tasarım Atölyesi:
 
 

     Azize Boztekin Uludağ Üniversitesi Çini Teknikerliği/Restorasyon

     Eda Tevge Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf

     Esma Yılmaz Kültür Üniversitesi Mimarlık

     Gizem Yıldız İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi

     Faruk Kırlı İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mimarlık

     Halil İbrahim Erfidan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Harita Mühendisliği

     Murat Humartaş İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği

     Müslüm Botan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık

     Muhammed Tarık Atakul Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık

     Nacereddine Bouguenna Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık

     Ömer Faruk Akman Kültür Üniversitesi Mimarlık

     Serap Kuşu Mimar Sinan Üniversitesi Arkeoloji

     Süeda Temiz İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimari Restorasyon

     Sümeyye Alçep İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı

     Ubeydullah Özdemir Haliç Üniversitesi Mimarlık

     Yusuf Enes Mete İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık

     Zeynep Karamavuş İstanbul Aydın Üniversitesi İç Mimarlık

 
 
       Yerel Yönetim Atölyesi
 
 

     Ayşenur Uygun Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi

     Büşra Adlığ Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği

     Devletkan Toygonbaeva Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat

     Emrah Genç Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler Ve Tanıtım

     Esma Ergin Gazi Üniversitesi Kentleşme Ve Çevre Sorunları

     Eyüp Çiftçi İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Öğretim Ve Teknolojileri Öğretmenliği

     Ezgi Özlem Uçar Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi

     İslam Balıkçı Arel Üniversitesi Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi

     Kevser Uysal İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi

     Mehmet Furkan Çınar İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı

     Mehmet Kapan İstanbul Aydın Üniversitesi Halkla İlişkiler Ve Tanıtım

     Merve Sevinç Medeniyet Üniversitesi Sosyoloji

     Merve Tarhanacı Medeniyet Üniversitesi Sosyoloji

     Mesut Menderes Karaboğa Sabahattin Zaim Üniversitesi Uluslararası Finans

     Müberra Esen Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği

     Salih Kaban Arel Üniversitesi Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi

     Sefa Aslan İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişkiler

     Selçuk Cantürk Arel Üniversitesi Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi

     Selin Ekici İstanbul Üniversitesi Hukuk 

     Seyfullah Kar Esenyurt Üniversitesi Siyaset Bilimi

     Şule Öztürkeri İstanbul Üniversıtesi Hukuk

     Yasemen Sönmez Medeniyet Üniversitesi Psikoloji

     Zehra Gül Medipol Üniversitesi Yerel Yönetimler Myo

     Zehra Özküçük Marmara Üniversitesi Toplumsal Projeler Yönetim Ve Organizasyon

 
 
       Şehrin Geleceği Atölyesi:
 
 

     Eren Özkaradeniz İstanbul Üniversitesi İstanbul Araştırmaları

     Feyza Çalışan Boğaziçi Üniversitesi Matematik

     İhsan Yakup Çilesiz Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği

     Kübra Bayram Çilesiz İstanbul Üniversitesi İlahiyat

     Rumeysa Erikli Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler

     Sevdenur Demirel Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği

 

 

Şehir ve Medeniyet Seminerleri Katılımcıları

 

     Ahmet Genez

     Anıl Karakaş

     Busenur Ünlü

     Hanım Zekioğlu

     Harun Erdoğan

     Hatice Mutlu

     Merve Gezici

     Muhammed Emin Aslan

     Muhammet Emre Aydın

     Muhammet Yapar

     Murat Acar

     Nazlı Türkdoğan

     Nur Seven

     Orhan Baysal

     Resul Uslu

     Serdar Şahin

     Sevde Uyanık

     Sümeyye Bozdaş

     Tarık Sezar

     Zafer Söğüt

     Zaide Zeren

     Zeynep Celep