Eyüp Belediyesi Genç Akademi

UMED Medya Okulu başvuruları başladı

Eyüpsultan Belediyesi Genç Akademi ve Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) tarafından yeni nesil iletişimciler yetiştirmek amacıyla sertifikalı İstanbul UMED Medya Okulu açılıyor.

Genç Akademi ve UMED tarafından mülakatla seçilecek öğrencilerin eğitimlerini UMED üstleniyor. Eğitimler tamamen ücretsiz olarak veriliyor.

 

Derslerin Eyüpsultan Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleşeceği eğitime başvurmak için tıklayın.

 

UMED ve Eyüpsultan Belediyesi Genç Akademi işbirliğiyle açılacak Medya Okulu'nda, medyada yaşanan değişime, sosyal medyadaki gelişmelere, teknoloji kullanımını etkinleştirmeye yönelik uygulamalı ve sistematik eğitimlerin verilmesi hedefleniyor.

Yeni nesil gazetecilik eğitimlerinin verileceği Medya Okulu'nda alanında uzman ve deneyimli gazeteciler tarafından Haber Yazım ve Teknikleri, Televizyon Haberciliği, Muhabirlik, İnternet Medyası ve Editörlüğü, Dış Habercilik, Medya Etiği ve Kültür Sanat Muhabirliği eğitimleri verilecek.

İSTANBUL'DA İLK KEZ AÇILIYOR

Eyüpsultan Belediyesi Genç Akademi işbirliğiyle UMED tarafından İstanbul'da ilk kez açılacak olan Medya Okulu'nda ayrıca, öğrencilerin algı gücünü artırmak, haber kaynağına ulaşma ve olaylara haberci gözüyle bakabilmeleri amacıyla deneyim paylaşımı da yapılacak. Derslere sürekli katılım sağlayan ve başarılı olan öğrencilere 7 haftalık eğitimin sonunda sertifika verilecek.

SON BAŞVURU TARİHİ 29 ARALIK

Ön başvurular 29 Aralık 2017 günü 17:00'a kadar Eyüpsultan Belediyesi ve UMED'in web sitelerinden yapılacak. Mülakat tarihleri ise öğrencilere bildirilecek.

Proje Koordinatörlüğünü Ferhat Açıl ve Burak Öztürk'ün üstlendiği Medya Okulu'nda Ekrem Kızıltaş, Gökçen Göksal, Halime Kökçe, Kemal Gümüş, Kenan Kıran, Mustafa Güngör, Mustafa Yıldız, Nazif Karaman, Osman Ateşli, Ömer Özkök, Recep Yeter, Salih Eser, Şükran İnce ve Uğur İslamoğlu gibi isimler eğitim verecek.

Perşembe ve Cuma günleri gerçekleşecek olan eğitimler 4 Ocak 2018'de başlayacak, 16 Şubat 2018 Cuma günü sona erecek.

 

Ad